V Skalici uviedli hru, ktorá zachytáva život svätej Kataríny Sienskej

30.04.2018


Skalica 30. apríla (TK KBS)

V Skalici v sobotu uviedli členovia divadelnej spoločnosti dobrých kamarátov divadelnú hru Ja, Katarína, Vám píšem... Takmer tridsať dobrovoľníkov pod vedením scenáristky a režisérky Zuzany Hlavienkovej prítomných voviedlo do stredovekého deja 14. storočia v talianskom meste Siena. Dej je spracovaný podľa knihy Lusia de Wohla "Dievča zo Sieny."

Zachytáva obdobie zo života sv. Kataríny Sienskej, keď hľadala svoju životnú cestu a rozhodovala sa pre svoje povolanie v rozpore s predstavami jej matky."Amatérski herci upútali svojimi výkonmi, kostýmami i témou hľadania svojho povolania prítomných divákov, ktorí ich odmenili potleskom a odchádzali povzbudení myšlienkou, že túžba po svätosti je aktuálna i v súčasnosti," informoval TK KBS Ľudovít Košík.

Predstavenie sa konalo pod záštitou Občianskeho združenia Samaria Hlohovec v spolupráci Bratstvom laických dominikánov na Slovensku a Pastoračným centrom Krtko v Hlohovci. Na zorganizovaní predstavenia hry v Skalici, ktoré sa konalo v kine Sloboda, sa podieľali členovia laického bratstva dominikánov v Skalici.