V Ríme budú 26. - 29. júna 2019 Medzinárodné dni katolíckych vydavateľov

09.04.2019


Logo Medzinárodných dní katolíckych vydavateľov
VATIKÁN
V Ríme budú 26. - 29. júna 2019 Medzinárodné dni katolíckych vydavateľov

Rím bude v dňoch 26. - 29. júna 2019 dejiskom Medzinárodných dní katolíckych vydavateľov. Na programe sú diskusie o súčasných výzvach pre mediálny apoštolát formou vydavateľskej činnosti a tiež eucharistické slávenie so Svätým Otcom Františkom. Akciu organizuje Dikastérium pre komunikáciu Svätej stolice, ktoré už spustilo proces prihlasovania.


Cieľom podujatia s talianskym názvom Giornate internazionali dell'editoria cattolica, v angličtine Days for Catholic Literature je zhromaždiť v rámci štyroch dní stretnutí a debát malých i veľkých katolíckych vydavateľov, ktorí vo svete realizujú svoje poslanie šíriť kresťanské posolstvo. Diskusie otvorí prefekt Dikastéria pre komunikáciu Paolo Ruffini. Viacero vystúpení bude reflektovať výzvy a ťažkosti katolíckych vydavateľstiev v kontexte globalizácie a digitalizácie. Reflexie obohatia svedectvá a skúsenosti katolíckych vydavateľov na rôznych kontinentoch a príspevky odborníkov, napr. v oblasti valorizácie produktov, či reprezentanta internetovej "knižnice".


Prehliadka vydavateľstiev a okrúhle stoly poslúžia výmene skúseností jednotlivcov v ich kultúrnom kontexte. Počas dní stretnutia budú rôzne kultúrne podujatia a tiež účasť na svätej omši, ktorú bude celebrovať pápež František na slávnosť sv. Petra a Pavla, patrónov Ríma.


Pre informácie a zápis je k dispozícii e-mailová adresa gec@spc.va