Riaditeľ železníc zakázal odbory GINN. Šikana zamestnancov a účelové psychotesty.

14.05.2019

Zdokumentovali sme protiprávnu, a zrejme až trestnú činnosť generálneho riaditeľa ZSSK Filipa Hlubockého, ktorý vydal zákaz činnosti odborov GINN na železniciach. 

Video vzniklo aj vďaka finančnej podpore radových občanov https://www.ginn.press/podpora Jedného dňa - po celodennej pracovnej smene, kedy mal člen našich odborov Robert Rozbroj, čas na spánok pred ďalším nástupom iba necelé tri hodiny - zaspal. Následne nastal terror. 

Zápisnica, kde priznal, že bol unavený na základe neprimerane vysokého pracovného vyťaženia nasledovala odstavením práce a príkazom absolvovať psychotesty. Ide ale len o radového vlakvedúceho (nie rušńovodiča) a tam sú psychotesty hlavne v prípade, že by spôsobil škodu, ktorá ale spôsobená nebola, preto máme podozrenie, že sa jedná o účelový postup vedenia železníc proti členovi odborov, ktoré nie sú na železniciach vítané. Uvidíte aj šikanu člena vedenia odborového orgánu pre ZSSK - Roberta Rozbora, ktorému po našich akciách zrazu zakázali chodiť do práce a to len na základe jednoduchého telefonátu. 

O prekážke v práci mu nechceli dať žiadny doklad a hrozilo, že ak nepríde do práce situáciu obrátia tak, že neprišiel svojvoľne, čo by znamenal hrubé proušenie pracovnej disciplíny. Keď sa zamestnanec domáhal písomného potvrdenia o tom, že do práce nemusí chodiť - ignorovali ho - ba dokonca zavolali policajtov, aby ho z budovy jeho pracoviska odviedli. 

 ------ 

GINN finančne podporujú radoví občania - pridajte sa aj vy https://www.ginn.press/podpora

Portál podporuje aj stránka pre cintoríny a hľadanie hrobov https://www.sysoon.com 

------ 

Miesto: Železničná spoločnosť Slovensko, Bratislava, Nové Zámky Osoby: Robert Rozbroj, Vivien Menteová, Filip Hlubocký, Tomáš Dikasz, Radoslav Medek, Ivan Velšic, Policajt Lauro, Štefan Harabin, Martin Daňo Iné: 

Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2019